Ministerstwo Gospodarki: duży trójpak energetyczny powinien wejdzie w życie w połowie 2014 r.

  • Napisane przez  red eBiomasa.pl
  • Wydrukuj
  • Email
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ministerstwo Gospodarki: duży trójpak energetyczny powinien wejdzie w życie w połowie 2014 r. fot. DirkVorderstraße cc flickr

Plany i zapewnienia o wprowadzeniu dużego trójpaku z dniem 1 stycznia 2014 roku stały się nieaktualne. Andrzej Czerwiński w wypowiedzi dla WNP przedstawił optymistyczny plan wejścia w życie dużego trójpaku nie wcześniej niż w połowie 2014 roku.

Andrzej Czerwiński, poseł PO i wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Gospodarki, a także przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki przyznał, że plany co do wejścia w życie dużego trójpaku zostały zmienione. Trudno jest powiedzieć kiedy to nastąpi, jednak Czerwiński przedstawił najbardziej optymistyczną wersję.

Największym problemem, z którego wynikają opóźnienia, jest interdyscyplinarny charakter branży energetycznej. Praca wielu komisji, z których każda zajmuje się swoim wycinkiem trójpaku nie jest do końca efektywna. Brakuje jednej komisji, która zebrałaby wszystkich ekspertów i pozwoliła na skoordynowane działanie nad ustawami. W związku z tym, prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu zostanie powołana nadzwyczajna podkomisja sejmowa ds. energetyki, której zadaniem będzie kompleksowa praca nad ustawami wchodzącymi w skład trójpaku.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Parlament uchwali duży trójpak na początku przyszłego roku. Jednak zanim wejdzie w życie będzie musiał przejść notyfikację ze strony Komisji Europejskiej, stąd przypuszczalny termin połowy 2014 roku.

 

Autor: km/źródło: wnp.pl

1 komentarz

  • Jarekplo

    Szczerze to szkoda gadać, tak ważna sprawa a prace się wciąż przeciągają i to od jakiego czasu. Wygląda to na celowe działanie ... dlaczego tak ???

    Jarekplo Link do komentarza

Skomentuj

Najpopularniejsze

Nowelizacja ustawy o OZE - Zobacz najnowszą wersję projektu

W zeszły piątek Sejm przyjął nowelizacją ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii. Projekt aktualnie znajduje się w...

Sejmowa Komisja Energii skierowała projekt nowelizacji ustawy o OZE do II czytania

Na wtorkowym posiedzeniu sejmowej komisji energii i skarbu państwa przyjęty został polski projekt nowelizacji ustawy o O...

Sejm przyjął nowelizację ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii

Sejm uchwalił dzisiaj nowelizację ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii. Nowelizacja zmienia, zgodnie z zapowied...

IRENA: do 2025 roku ceny energii słonecznej i wiatrowej spadną o 59%

Międzynarodowa Agencja Energii Odnawialnej (IRENA) opublikowała w środę raport na temat perspektyw spadków cen en...

NFOŚiGW ogłosił nową listę energetycznych programów priorytetowych

4,5 mld zł wsparcia na energetyczne projekty ekologiczne. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosi...

Copyright © eBiomasa.pl. All rights reserved.
stat4u

Zaloguj się lub Załóż konto

ZALOGUJ SIĘ